Masarykova letecká liga PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Čtvrtek, 06 Březen 2014 12:02
Velikost písma:

Masarykova letecká liga V roce 1923 vznikl Masarykův letecký fond, který byl v roce 1926 přepracovaný na Masarykovu leteckou ligu. Úkolem tohoto uskupení bylo šíření leteckého modelářství a plachtařského výcviku mezi nejširšími vrstvami obyvatelstva. Zásluhou ligy letecké modelářství pronikalo do škol, bylo šířeno ve vlastních kursech, byly organizovány přednášky a Masarykova letecká ligakursy o letectví a zajišťován plachtařský výcvik.  Výcvik létání na motorových letounech probíhal v již vzniklých aeroklubech nebo v rámci armády. Masarykova letecká liga byla nejmasovější leteckou organizaci 1. republiky, která sdružovala zájemce o letectví a podílela se na všech významných leteckých podnicích předválečného Československa.

 

Objektivem fotoaparátu

foto_tydne32.jpg

Kalendárium

24/10/1844

V Častolovicích se narodil poštmistr a kronikář Antonín Jelínek.


24/10/1654

Svou neopatrností založil Jiřík Kotyška z Polánek nad Dědinou rozsáhlý požár, při kterém vyhořela polovina městečka Častolovice. Viník byl chycen a popraven stětím mečem.


Zobrazit všechny události.

Církevní kalendář

Podle církevního kalendáře má dnes svátek: Antonín Maria Claret

Sponzoři

Banner
Pokud považujete činnost "Přátel Častolovic" za smysluplnou a uvažujete o podpoře našeho úsilí nebo jste ochotni stát se sponzorem spolku, neváhejte nás kontaktovat např. na e-mailu: info@e-castolovice.cz nebo osobně. Na oplátku vám můžeme nabídnout umístění reklamního banneru na těchto webových stránkách, propagaci vaší osoby nebo společnosti na námi pořádaných akcích, příp. další formy spolupráce. Děkujeme.

Web Archiv

Stránky Spolku přátel Častolovic jsou součástí Archivu českého webu Národní knihovny ČR.

Jsme také na síti

PageRank

WebInfo - SEO analýza


Vytvořil a spravuje Daniel Beneš © 2010 - 2015 | Grafika Daniel Beneš & Jiří Václavík © 2010 - 2015
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko