Besedování o divadle PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Pondělí, 20 Červen 2016 00:00
Velikost písma:

Beseda o divadleVe středu 15. června 2016 v 15:30 hodin si z podnětu Spolku přátel Častolovic daly v restauraci Bazylika dostaveníčko jedny z posledních žijících pamětnic častolovického amatérského divadla. 

Své herecké a divácké vzpomínky budoucím generacím, v podobě obrazového záznamu na videokameru a zvukové nahrávky na diktafon, zanechaly: herečka a pomocnice režiséra paní Alena Bělková, herečka paní Marta Jelínková, herečka paní Bohuslava Smutková a aktivní divačka paní Hana Rozsívalová. Přibližně hodinové povídání výborně a s přehledem moderovala paní Mgr. Jana Albrechtová. Děkujeme všem zúčastněných za ochotu a pomoc.

 

Objektivem fotoaparátu

foto_tydne85.jpg

Kalendárium

24/6/2011

Mláďata čápů bílých, kteří hnízdí na opraveném komíně v Častolovicích, se podařilo ornitologům okroužkovat.


24/6/1944

Na železniční trati u Čestic ukončil dobrovolně svůj život častolovický občan, dělník Antonín Šeda, který později bydlel v Týništi nad Orlicí. Tento statečný muž byl v souvislosti s poskytnutím pomoci uprchlému vězni Václavu Svatošovi zatčen, krutě vyslýchán gestapem a z obavy, aby neprozradil své spolupracovníky se rozhodl pro tento statečný čin.


Zobrazit všechny události.

Církevní kalendář

Podle církevního kalendáře má dnes svátek: Narození Jana Křtitele - oděn kůží, nese beránka nebo kříž s nápisem Ecce agnus Dei, křtí Krista

Sponzoři

Banner
Pokud považujete činnost "Přátel Častolovic" za smysluplnou a uvažujete o podpoře našeho úsilí nebo jste ochotni stát se sponzorem spolku, neváhejte nás kontaktovat např. na e-mailu: info@e-castolovice.cz nebo osobně. Na oplátku vám můžeme nabídnout umístění reklamního banneru na těchto webových stránkách, propagaci vaší osoby nebo společnosti na námi pořádaných akcích, příp. další formy spolupráce. Děkujeme.

Web Archiv

Stránky Spolku přátel Častolovic jsou součástí Archivu českého webu Národní knihovny ČR.

Jsme také na síti

PageRank

WebInfo - SEO analýza


Vytvořil a spravuje Daniel Beneš © 2010 - 2015 | Grafika Daniel Beneš & Jiří Václavík © 2010 - 2015
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko