Historická naučná stezka PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Úterý, 15 Leden 2019 09:23
Velikost písma:

Historická naučná stezka Častolovice byla realizována v průběhu roku 2017 a otevřena v listopadu téhož roku. Projekt byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Stezka je dlouhá přibližně 3,6 km. Cestou celkem nastoupáte 162 m, klesnete o 142 m, v nejvyšším bodě se budete pohybovat v nadmořské výšce 292 m n. m. a v nejnižším 264 m n. m. Obsahuje 10 zastavení, která seznámí návštěvníky s historii sportu, mlynářství, pivovarnictví, umění, obchodu, význačných budov a památek, školství, zahrádkaření, myslivosti, rybníkářství, hasičů, železnice a s životem několika výjimečných osobností. Výchozím bodem stezky je volnočasový areál (hřiště) AFK Častolovice a své putování ukončíte na dětském hřišti u mateřské školy.

 

Objektivem fotoaparátu

foto_tydne31.jpg

Kalendárium

5/3/1993

V Častolovicích bylo zkoulaudováno sídliště U Konopáče.


Zobrazit všechny události.

Církevní kalendář

Podle církevního kalendáře má dnes svátek: Theofil (Bohumil), biskup

Sponzoři

Banner
Pokud považujete činnost "Přátel Častolovic" za smysluplnou a uvažujete o podpoře našeho úsilí nebo jste ochotni stát se sponzorem spolku, neváhejte nás kontaktovat např. na e-mailu: info@e-castolovice.cz nebo osobně. Na oplátku vám můžeme nabídnout umístění reklamního banneru na těchto webových stránkách, propagaci vaší osoby nebo společnosti na námi pořádaných akcích, příp. další formy spolupráce. Děkujeme.

Web Archiv

Stránky Spolku přátel Častolovic jsou součástí Archivu českého webu Národní knihovny ČR.

Jsme také na síti

PageRank

WebInfo - SEO analýza


Vytvořil a spravuje Daniel Beneš © 2010 - 2015 | Grafika Daniel Beneš & Jiří Václavík © 2010 - 2015
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko