Pravěk elektrifikace PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Čtvrtek, 08 Červenec 2021 00:00
Velikost písma:

Momentka z přípravy výstavyVážení příznivci Spolku přátel Častolovic a Muzea Častolovicka,
za složitých a komplikovaných podmínek a v malém počtu amatérských muzejníků jsme pro Vás v letošním roce připravili novou sezónní výstavu Pravěk elektrifikace, kde jsou k vidění unikátní silnoproudé součástky, měřící přístroje a zařízení ze sbírky pana Michala Matysky z Hradce Králové a měřící přístroje sběratelů otce a syna Línkových.
Část expozice dotváří krajinářské fotografie kvasinského rodáka a solnického patriota pana Jiřího Tomka, které mapují historii nedalekých Orlických hor. Dále je v muzeu k vidění pozůstalost významného interiérového architekta, designéra a častolovického rodáka pana Bohuslava Rychlinka, jehož 100. výročí narození si v roce 2021 připomínáme. Nedílnou součástí výstavy jsou i historické fotografie a pohlednice starých Častolovic a medailonky s koutky několika zdejších osobností, z nichž můžeme zmínit např. olympionika pana Josefa Matouška, sochaře Ladislava Beneše, spisovatele a faráře Aloise Potěhníka a řady dalších. Muzeum je otevřeno vždy o víkendech a svátcích (dle našich možností), nebo po předchozí domluvě, v době od 10:00 hodin do 16:00 hodin, a to až do 3.10.2021.

 

Objektivem fotoaparátu

foto_tydne45.jpg

Kalendárium

Dnešního dne pravděpodobně nedošlo v Častolovicích k žádné význačné události.

Církevní kalendář

Podle církevního kalendáře má dnes svátek: Ireneus (Lubomír) - biskup s mečem

Sponzoři

Banner
Pokud považujete činnost "Přátel Častolovic" za smysluplnou a uvažujete o podpoře našeho úsilí nebo jste ochotni stát se sponzorem spolku, neváhejte nás kontaktovat např. na e-mailu: info@e-castolovice.cz nebo osobně. Na oplátku vám můžeme nabídnout umístění reklamního banneru na těchto webových stránkách, propagaci vaší osoby nebo společnosti na námi pořádaných akcích, příp. další formy spolupráce. Děkujeme.

Web Archiv

Stránky Spolku přátel Častolovic jsou součástí Archivu českého webu Národní knihovny ČR.

Jsme také na síti

PageRank

WebInfo - SEO analýza


Vytvořil a spravuje Daniel Beneš © 2010 - 2015 | Grafika Daniel Beneš & Jiří Václavík © 2010 - 2015
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko