Unikátní snímek Zbyňka Páva PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Čtvrtek, 26 Červen 2014 05:47
Velikost písma:

Unikátní snímek Zbyňka Páva před obrazem malíře Zdeňka GlückseligaDnes Vám přinášíme zcela unikátní fotografie. Jedná se o snímky Zbyňka Páva, syna Ing. Václava Páva - zakladatele častolovického přírodního divadla. Zbyněk Páv bohužel již nežije.

Zbyněk Páv se do rodiny Ing. Václava Páva narodil v Rychnově nad Kněžnou dne 14.6.1921. Dcera Ing. Václava Páva a Zbyňkova sestra Louise se provdala za významného pražského akademického malíře  Zdeňka Glückseliga.

Jeho výtvarné dílo je rozsáhlé. V době, kdy Zdeněk Glückselig pobýval u tchána v Rychnově nad Kněžnou, namaloval obraz s motivem zeleného trhu s lidmi na Starém náměstí s názvem Rychnov nad Kněžnou. Obraz si Zdyněk Páv natolik oblíbil, že jej provázel celým jeho životem.

Fotografie pořídil Jaroslav Švásta z Maršovic v roce 1996 a k nim dodává: Hledaje něco ke kronice 2004, začal jsem třídit diáře ( ty mám od roku 1963, začal jsem si pročítat mimo jiné co je zapsáno v roce 1996-náhodou, většinou poznámky o práci a pak co jsem kde fotil.. A tam jsem objevil poznámku  v září , středa 11, u Páva 16-18. Tak honem šanon s negativy z roku 1996, září- a tam dva záběry pana Páva před tak jím milovaným obrazem - a protože jsem mu fotografie dal, tak se nemohou vyskytovat mezi odloženými nebo do kroniky obecní zařazenými, protože jsem nechával dělat vždy při vyvolání jen po jedné zvětšenině(9x13, nebo 10x15).(obec šetřila).
Takže Páv je na světě a já Vám jej zasílám. Tušení mě nezklamalo, že jsem ho s obrazem fotil. Je to již přeci jen trochu let, skoro 18. Ty návštěvy měli delší intervaly, předtím jsem tam byl ještě v roce 1995.

Unikátní snímek Zbyňka Páva před obrazem malíře Zdeňka Glückseliga

 

Objektivem fotoaparátu

foto_tydne113.jpg

Kalendárium

2/3/1905

V Častolovicích se narodil válečný veterán - příslušník československé vojenské jednotky ve Francii a Anglii - Josef Hora.


Zobrazit všechny události.

Církevní kalendář

Podle církevního kalendáře má dnes svátek: Anežka Česká - klariska s modelem kostela nebo ošetřující nemocné; Simplicius - štít se třemi liliemi

Sponzoři

Banner
Pokud považujete činnost "Přátel Častolovic" za smysluplnou a uvažujete o podpoře našeho úsilí nebo jste ochotni stát se sponzorem spolku, neváhejte nás kontaktovat např. na e-mailu: info@e-castolovice.cz nebo osobně. Na oplátku vám můžeme nabídnout umístění reklamního banneru na těchto webových stránkách, propagaci vaší osoby nebo společnosti na námi pořádaných akcích, příp. další formy spolupráce. Děkujeme.

Web Archiv

Stránky Spolku přátel Častolovic jsou součástí Archivu českého webu Národní knihovny ČR.

Jsme také na síti

PageRank

WebInfo - SEO analýza


Vytvořil a spravuje Daniel Beneš © 2010 - 2015 | Grafika Daniel Beneš & Jiří Václavík © 2010 - 2015
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko