Oslavy 100. výročí vzniku Československa PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Úterý, 15 Leden 2019 09:27
Velikost písma:

V sobotu 27.10.2018 ve 13:30 hodin vyvrcholilo snažení organizátorů oslav 100. výročí vzniku Československé republiky. Nejprve se na kostele sv. Víta uskutečnila mše za obyvatele Častolovic, kterou celebroval Mgr. Ondřej Kunc. Při této příležitosti byly požehnány prapory TJ Sokol Častolovice, SDH Častolovice a Městyse Častolovice. Ve 14:45 hodin proběhlo na sále U Lva slavnostní shromáždění, jehož součástí bylo vystoupení dětí ze Základní školy Častolovice, promítání krátkých videofilmů z jednotlivých dvacetiletí Častolovic, předání slavnostních stuh místním spolkům a organizacím, jehož se ujal starosta městyse Ing. Zdeněk Praus, ocenění podporovatelů hasičů v podání starosty Sboru dobrovolných hasičů Častolovice Martina Svatoně. O hudební doprovod a navození sváteční atmosféry se postaral vamberecký UNI BIG BAND, pořadem provázel předseda Spolku přátel Častolovic pan Jiří Václavík. V 17 hodin pokračovaly oslavy odhalením pískovcového památníků a pamětní desky častolovickým obětem obou světových válek, které provedli Ing. Zdenek Praus a Jiří Václavík. Zároveň byl v parčíku u hřbitova vysazen Strom svobody - lípa srdčitá. V této části oslav asistovali uniformovaní členové Klubu vojenského opevnění Hradec Králové z.s. a 38. praporu hloubkového průzkumu generála Karla Husárka. Zaznělo i několik čestných salv. Čestnou stráž na místo určení bezpečně dopravil historický veterán pana Martínka z Týniště nad Orlicí. Všichni přítomní mohli ke stromku přihodit svůj díl zeminy a vyjádřit tak symbolický podíl na výsadbě. Od kamene vyrazil již za šera dětský lampiónový průvod směr Obecní rybník. U rybníka připravili členové JSDH Častolovice pro děti drobné občerstvení a byla zde zapálena Masarykova vatra. Atmosféru první republiky výborně navodil flašinetář Jan Hlásek.

 

Objektivem fotoaparátu

foto_tydne21.jpg

Kalendárium

18/5/1923

V Pražský Kbelích bylo zahájeno pravidelné vysílání Československého rozhlasu, který nezůstal bez povšimnutí ani v Častolovicích.


Zobrazit všechny události.

Církevní kalendář

Podle církevního kalendáře má dnes svátek: Jan I., papež

Sponzoři

Banner
Pokud považujete činnost "Přátel Častolovic" za smysluplnou a uvažujete o podpoře našeho úsilí nebo jste ochotni stát se sponzorem spolku, neváhejte nás kontaktovat např. na e-mailu: info@e-castolovice.cz nebo osobně. Na oplátku vám můžeme nabídnout umístění reklamního banneru na těchto webových stránkách, propagaci vaší osoby nebo společnosti na námi pořádaných akcích, příp. další formy spolupráce. Děkujeme.

Web Archiv

Stránky Spolku přátel Častolovic jsou součástí Archivu českého webu Národní knihovny ČR.

Jsme také na síti

PageRank

WebInfo - SEO analýza


Vytvořil a spravuje Daniel Beneš © 2010 - 2015 | Grafika Daniel Beneš & Jiří Václavík © 2010 - 2015
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko